Offering you a complete choice of products which include abb ac drive vfd, abb vfd drive and abb vfd.
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Series | ACS880 |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 525 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Enclosure | IP54 |
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Series | ACS550 |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Series | ACS850 |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Enclosure | IP21 |
| Application | HVAC |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India