Providing you the best range of yaskawa ac drive, ac drive panel, crompton greaves vfd, invt ac drive and delta fuji ac drives with effective & timely delivery.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Series | A1000 |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Energy Saving |
| Motor Power | 2 HP |
| Application | Hoist, Conveyor, Pump |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 1 HP |
| Input Voltage | 230 V |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| IP Rating | IP65 |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1 HP |
| Input Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD35 |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Input Voltage | 440 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 5 HP |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD200A |
| Power Rating | 1 to 200hp |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Series | FRN F1S |
| Power Rating | 0.4 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Phase | 24vdc |
| Display Size | 7 inch |
| Resolution | 192 X 64 Pixels |
| Control Type | Touch Screen |
7inch color
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India