Manufacturer of a wide range of products which include air circuit breaker panel and schneider electric acb.
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 42 kA |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Dhriti Sales Service is the leading of Manufacturer of Electrical Control Panel and many more
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 50 kA |
| Type | C Curve |
| Certification | IS Certified |
| No.of Poles | Four Pole |
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Current | 630 A |
| Current Rating | 1000A |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India