Providing you the best range of control panel board and water heater control panels with effective & timely delivery.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Panel Type | PCC Panel |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Heater Type | Electric Heater |
| Phase | Single Phase |
| Heater Capacity | 10–24 kW |
| Panel Voltage | 380 V AC |
| Control Type | PLC Based |
| Enclosure Rating | IP55 |
| Brand | ABB |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India