Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer digital avf meter, avf19d multispan and three phase avf meter.
₹ 7300 / Piece Get Latest Price
| Display Type | LED |
| Current Rating | 5A |
| Measured Parameters | Voltage |
| Phase | 1 |
| Mounting Type | Panel |
| Features | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Industrial |
| Color | Black |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Control Type | On/Off |
| Usage | Refrigerator |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Material | MS |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Established of the year 2021, Dhriti Sales Service is the leading of Manufacturer of Electrical Control Panel and many more.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Meter Type | Whole Current |
| Current Rating | 10A |
| Function Type | kWh Only |
| Mounting Type | panel |
| Material | Aluminium |
| Phase | 3 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India