Pioneers in the industry, we offer single phase av meter and multifunction meter from India.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Meter Type | Electronic |
| Type | Analog |
| Application | Domestic |
| Current Rating | 5–20 A |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 |
| Voltage | 230 |
| Brand | Multispan |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Current Input | 1 A CT |
| Communication Port | RS485 MODBUS |
| Measured Parameters | kWh |
| Application | Panel Metering |
Minimum order quantity: 1 Piece
Established of the year 2021, Dhriti Sales Service is the leading of Manufacturer of Electrical Control Panel and many more.
₹ 570 / Piece Get Latest Price
| Meter Type | Electronic |
| Type | Digital |
| Application | Domestic |
| Current Rating | 5–20 A |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Dhriti |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase | Three Phase |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India