Pioneers in the industry, we offer thyristor control panels and ro control panel from India.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Control Method | Manual Auto |
| Power Rating | Up To 25 kW |
| Supply Voltage | 230 V Single Phase |
| Phase | Three Phase 3 Wire |
| Mounting Type | Wall Mount |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Plant Capacity | Up to 500 LPH |
| Control Type | Relay Based |
| Panel Voltage | 230 V AC |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Power | 50 kW |
| Color | Powder coated |
| Country of Origin | Made in India |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India