Leading Manufacturer of invt ac drives vfd, invt 5hp ac drives, invt gd10 ac drives, invt ac drive 15hp, invt ac drive near me and invt vfd ac drive from Ahmedabad.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD35 |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Enclosure | IP21 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD200L |
| Power Rating | 11 kW |
| Input Voltage | 415 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Multi-step Speed |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Enclosure | IP54 |
| Application | HVAC, Crane, Pump, Hoist, Compressor |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD200L |
| Power Rating | 7.5 kW |
| Input Voltage | 220 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Enclosure | IP21 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD35 |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Input Voltage | 500 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 1 HP |
| Enclosure | IP21 |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Series | CHV110 |
| Power Rating | 2.2 kW |
| Input Voltage | 220 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Braking Type | Regen Braking |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD35 |
| Power Rating | 5.5 kW |
| Input Phase | 3 Phase |
| Motor Power | 1 HP |
| Application | Compressor, Conveyor, HVAC |
| Input Voltage | 500 V |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD200A |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 220 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 2 HP |
| Enclosure | IP54 |
| Application | HVAC, Pump, Compressor |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Series | GD200A |
| Power Rating | 1hp to 200hp |
| Input Voltage | 220 or 415 v ac |
| Input Phase | 1phase or 3phase |
| Motor Power | 1hp to 200hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
Established of the year 2021, Dhriti Sales Service is the leading of Manufacturer of Electrical Control Panel and many more.
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India