Leading Manufacturer of hpl make dol starter from Ahmedabad.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 0.5 HP |
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 6 A |
| Ambient Air Temperature for Operation | 50 Degree |
| Overload relay range (A) | 1-100 |
| Motor Run Time setting | 24 HRs |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 440V |
| Rated Voltage | 220 V |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India