Leading Manufacturer of air handling unit panel, plc control panel and 7inch hmi inovance vfd from Ahmedabad.
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Panel thickness | 60 mm |
| Insulation type | PUF |
| Sheet material | SS304 |
| Insulation density | 40 kg/m3 |
| Panel type | Floor panel |
| Length | 1000 mm |
| Brand | Citizen |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| PLC Brand | Allen Bradley |
| Panel Voltage | 230 V AC |
| I O Count | 33–64 I O |
| HMI Availability | Without HMI |
| Enclosure Rating | IP54 |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Input Power | 110 V AC |
| Panel Type | Process Panel |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Panel Mount |
| Display Size | 7 inch |
| Resolution | 1024 x 768 Pixels |
| Control Type | Touch Screen |
| Phase | Single Phase |
| Display Colors | 64k |
Established of the year 2021, Dhriti Sales Service is the leading of Manufacturer of Electrical Control Panel and many more.
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India