Our range of products include torque starter control panel and star delta starter control panel.
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 1 HP |
| Rated Voltage | 415 V |
| Starter Type | Star Delta |
| Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Finish Type | Polished |
| Material | MS |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 50 HP |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | delta |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India