Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer star delta starter.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 7.5 HP |
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 18 A |
| Power | 30 HP |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Polished |
| Voltage | 415 V |
| Rated Voltage | 380 V |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India