Our range of products include digital temperature controller and temperature controller tc-442.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Input Type | Thermocouple |
| Control Type | On/Off |
| No of digits | 3+7 |
| Display Size | 48*48 mm |
| Output type | Relay |
| Voltage | 220-240 V |
| Mounting Type | Surface Mounting |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Control Type | PID |
| Input Type | Thermocouple |
| Output Type | Relay |
| Size | 32×74 mm |
| Supply Voltage | 85–270 VAC |
| Display Type | LED |
| Brand | Selec |
| Country of Origin | Made in India |
AshvinKumar Prajapati (CEO)
Dhriti Sales & Service
29, Shri Umiyanagar Co. OP H Soc Ltd, NR Gujarat Housing Asarva, Chamanpura
Ahmedabad - 380016, Gujarat, India